Własna platforma kursów online na WordPress - jak to ugryźć?
Aktualności
2024-02-15 / LearnDash

LearnDash w wersji 4.11.0

Świeżutka paczka z LMS LearnDash jest już od wczoraj dostępna i można "zaktualizować się" do wersji 4.11.0. W nowym wydaniu mamy dodaną opcję ustawienia strony, na którą użytkownik zostanie przekierowany po ukończeniu kursu. W skrócie: jest to pewnego rodzaju strona...
Czytaj więcej
2024-01-25 / TutorLMS

Co oferuje nam TutorLMS w wersji 2.6.0?

Oprócz standardowych poprawek i aktualizacji silnika wtyczki (m.in. wsparcie PHP w wersji 8.1 i 8.2 oraz ostatniej wersji bazy danych WooCommerce), Tutor LMS w wersji 2.6.0 przynosi nam jeszcze kilka nowości: dodano wsparcie dla zarządzania kursami po REST API (Pro),...
Czytaj więcej
2023-11-16 / BuddyBoss, LearnDash

Nowości w BuddyBoss i LearnDash

Z ostatnią aktualizacją do BuddyBoss (2.4.70) otrzymujemy kolejną funkcjonalność, a mianowicie przekierowanie po zalogowaniu i wylogowaniu ze strony. Oznacza to, że możesz ustawić osobne strony, na które będzie trafiał użytkownik w zależności od wykonanej czynności: zalogowania i wylogowania. Co więcej,...
Czytaj więcej
1 2 3 7
Własna platforma kursów online na WordPress – jak to ugryźć?

Własna platforma kursów online na WordPress – jak to ugryźć?

Po dłuższej przerwie ruszam z kolejnym artykułem w temacie tworzenia platformy kursów online na WordPress. Będzie ich dużo w najbliższym czasie, bo naprawdę DUUUŻO się dzieje w tym temacie.  Ale nie tylko… ze względu na to, że w ostatnim czasie skumulowało się trochę rzeczy do zrobienia, zaczęłam korzystać z ciekawych narzędzi online do zarządzania czasem i projektami. Natomiast żeby nie mieszać wszystkiego w jednym poście napiszę o tym innym razem.

Co się działo przez ostatnie 2 miesiące?

Otóż przez ostatnie dwa miesiące skrupulatnie dopinałam ostatnie projekty e-learningowe w ramach usług, które świadczyłam do końca 2016. Z pewnością od czasu do czasu wezmę jeszcze jakiś projekt, bo nie sposób przejść obojętnie obok tylu ciekawych pomysłów 🙂 Nie da się jednak wszystkiego ciągnąć na jednym wózku, więc z niektórych usług, które do tej pory realizowałam, muszę po prostu zrezygnować.

Z każdym projektem realizowanym dla Klienta zdobywałam kolejne doświadczenia, dzięki temu wiem co się sprawdza w danej branży a co nie, jakie oprogramowanie zastosować do prowadzenia kursów językowych, a jakie do prowadzania kursów behawioralnych. Oczywiście wszystko też zależy od specyfiki danego projektu. Będę też z pewnością dzielić się z Wami tymi doświadczeniami.

Pomimo, że było ciężko (chwilami nawet bardzo…), generalnie jestem zadowolona. Chociaż nie obyło się to kosztem innych projektów (blog, kursy, newsletter), które musiały zejść na dalszy plan.

Kursy online zdobywają coraz większą popularność…

Jest to dobra informacja dla Ciebie jeśli przymierzasz się do uruchomienia kursu online. Sama łapię się na tym, że coraz rzadziej szukam darmowych treści w Internecie. Natomiast coraz częściej wpisuję w polu wyszukiwarki “premium online courses”. Kto pracuje na własny rachunek zdaje sobie doskonale sprawę z wartości swojego czasu. Wiele lat temu, pewien specjalista od marketingu internetowego (niestety nie pamiętam nazwiska.. .) dostrzegł problem “potopu” informacyjnego. Jak również to, że ten problem będzie się pogłębiał…. Jeśli interesuje Cię temat, np. budowania stron internetowych, to czy będziesz mieć na tyle wolnego czasu, aby przejrzeć 0,5 mln stron w tym temacie? Nie wolał(a)byś, aby ktoś ułożył materiał w logicznym porządku? Zamiast tracić wiele miesięcy na filtrowanie informacji, posiąść czyjąś wiedzę w 2-3 tygodnie? Pamiętam czasy jak wszyscy się oburzali, gdy ktoś wspomniał o płatnym dostępie do treści… Dzisiaj praktycznie mało kogo już to dziwi.

Otóż to… żyjemy w świecie, w którym CZAS staje się towarem deficytowym, aby mieć go więcej na realizację swoich planów, korzystamy z wiedzy innych.

E-book odnośnie tworzenia platformy kursów online na WordPress

Wiele osób, które myślą o swojej platformie kursów online nie wie tak do końca z czym przyjdzie im się zmierzyć. Być może Ty również stoisz przed takim dylematem. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji o uruchomieniu własnej platformy przygotowałam e-book Moja platforma kursów online na WordPress . Jest to kilkudziesięciostronicowy poradnik w pliku PDF, w którym odkrywam swoją platformę kursów online. Tak więc od razu będziesz widzieć jak taka platforma e-learningowa może wyglądać, jak działa przechodzenie między poszczególnymi lekcjami, rozwiązywanie testu, generowanie certyfikatu ukończenia kursu itd.

Oczywiście nie będzie to widok od strony zaplecza, ale od tzw. frontu, czyli z poziomu uczestnika kursu.

Zawartość poradnika

  • Czego potrzebuję do budowy platformy? W tym miejscu znajdziesz listę elementów, z których zbudujesz platformę e-learningową. Pokażę Ci z jakich elementów składa się moja platforma, jakiej technologii używam, jakie koszty należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu takiej platformy i jak dużo czasu trzeba poświęcić na cały projekt.
  • Sprzęt i oprogramowanie do produkcji kursów online

    Produkcja kursów wiąże się z posiadaniem odpowiedniego sprzętu i oprogramowania.  Im bardziej zoptymalizujesz swój ‘setup’, tym mniej czasu poświęcisz ba obróbkę materiału szkoleniowego.  W tym poradniku pokażę Ci jak wygląda mój warsztat pracy przy produkcji kursów online.

  • Moduł e-learningowy i jego najważniejsze funkcje.

    Zapoznasz się z możliwościami modułu e-learningowego (modułu LMS), a więc będziesz mieć ogólny wgląd w to, co można zrealizować z pomocą modułu LMS, a co trzeba dodatkowo zintegrować. Moduł e-learningowy jest to specjalna wtyczka, która pozwala podzielić materiał na lekcje i tematy, ustawić harmonogram pojawiania się poszczególnych lekcji, ułożyć i przypisać testy do kursów (lekcji), śledzić postępy uczestników kursu… Oczywiście tak w dużym skrócie 🙂  Nie sposób w jednym zdaniu wymienić wszystkich funkcjonalności. W tym miejscu dowiesz się z jakiego LMSa korzystam i jak wyglądają podstawowe czynności towarzyszące dodawaniu nowego kursu.

  • Utrzymywanie platformy, zabezpieczenia i wszystkie koszty.

    Własna platforma kursów online to przede wszystkim konieczność ponoszenia stałych, comiesięcznych (lub corocznych) kosztów – podobnie jak w przypadku zwykłej strony internetowej lub sklepu. Oczywiście są to trochę inne koszty… Wysokość tych kosztów będzie zależeć od tego, w jakiej formie będą prowadzone kursy i ile zamierzasz ich umieścić na platformie. Inne koszty będą w przypadku kursów wideo, inne w przypadku kursów interaktywnych, a jeszcze inne dla kursów mieszanych, czy na żywo. W tym poradniku znajdziesz zestawienie kosztów, które ponoszę z tytułu prowadzenia platformy kursów online.

Własna platforma kursów online na WordPress

Tak! Ty też możesz mieć własną platformę kursów online na WordPressie. Jeśli tworzysz swoje strony w WordPressie i lubisz w nim pracować, to nie powinieneś mieć problemu w skonstruowaniu własnej platformy. We wszystkich materiałach bazuję wyłącznie na własnych doświadczeniach i na rozwiązaniach, które wykorzystuję u siebie. Od trzech lat co najmniej, testuję i sprawdzam różne aplikacje, zarówno płatne, jak i bezpłatne. Chcę przez to powiedzieć, że nie jest to jedyna i słuszna droga, którą należy podążać. Jeśli ktoś dysponuje wysokim budżetem, może zlecić wykonanie całej platformy programiście, który niczym wprawny krawiec “uszyje” taką platformę na miarę. Są to jednak bardzo wysokie koszty i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

3 komentarze o “Własna platforma kursów online na WordPress – jak to ugryźć?”

    1. Kasiu, na platformie nie ma formularza rejestracji. Aby zapisać się na darmowy kurs, należy przejść przez koszyk i zamówienie – przycisk “Bezpłatnie – zamów”. W odpowiedzi przychodzą dane do zalogowania się na platformę. W razie czego pomogę 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top