Marzena Fafara - developer LMS, blogerka, kurs LearnDash

Uczę, jak samodzielnie zbudować własną platformę sprzedaży kursów online, bez ponoszenia wysokich kosztów.

mfincode.png

Marzena Fąfara
Developer platform kursów online z LMS LearnDash

Koncentruję się głównie na technologii uczenia online, ponieważ jest to obszar zarówno moich kompetencji, jak i wieloletnich zainteresowań. Nie mogłabym uczyć czegoś na czym się nie znam… Mówiąc o technologii, mam tutaj na myśli oprogramowanie wykorzystywane w e-learningu, zarówno do tworzenia treści edukacyjnych, jak i do budowania platformy kursów online. Nie jestem specjalistą w marketingu, nie podpowiem Ci jak układać treści w swoich kursach, nie zbuduję dla Ciebie kampanii sprzedażowej.

Natomiast podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem w budowaniu platformy kursów online.

Jak zaczynałam?

Pierwszą pracę w zawodzie podjęłam będąc jeszcze na studiach. Na początku zajmowałam się projektowaniem stron www i grafiki oraz wsparciem technicznym pracowników firmy (te nieszczęsne drukarki…). W tym czasie dużo dłubałam w HTML i CSS, potem pierwsze strony w PHP. W ciągu kilku lat pracy zdobyłam doświadczenie we wdrażaniu nowych technologii oraz w projektowaniu rozbudowanych aplikacji internetowych. Wszystkie doświadczenia zebrane w ciągu kilkunastu przekonały mnie do tego, aby uruchamiać platformy internetowe, głównie w oparciu o autorskie rozwiązania, a z czasem również o CMS WordPress.

Jednak zawsze gdzieś z tyłu głowy siedział mi temat uczenia, a zwłaszcza e-learningu. Podpatrywałam rozwiązania z USA, ponieważ w Polsce oprócz Moodle praktycznie nic jeszcze nie funkcjonowało.  Gdy coś nowego pojawiało się w tym temacie musiałam od razu przetestować. W ten sposób odkryłam pierwszego (chyba?) LMSa na WordPressa – Namaste LMS. Od tamtej pory zgłębiam zagadnienia platform edukacyjnych i możliwości ich maksymalnego wykorzystania w e-learningu. Ciekawi mnie wszystko co jest związane z uczeniem na odległość. Zanim cokolwiek wdrożę – testuję i dopasowuję do własnych potrzeb. Wypuszczam wyłącznie sprawdzone rozwiązania.

Działalność gospodarczą rozpoczęłam w maju 2014  i mniej więcej przez 1,5 roku zajmowałam się głównie tworzeniem stron internetowych oraz projektowaniem platform e-learningowych w oparciu o CMS WordPress. Tworzenie kursów online zajmuje mi obecnie tyle czasu, że usługi stanowią już tylko niewielką część mojego biznesu.

Wszystko, o czym piszę na swoich stronach, opieram o własne testy i doświadczenia.

Dlatego musisz mieć na uwadze to, że pewne rozwiązania, które proponuję nie są jedynymi i słusznymi – u mnie coś działa, u Ciebie niekoniecznie musi zadziałać tak samo...

Swoją pierwszą platformę edukacyjną postawiłam na Moodle (wtedy jeszcze nikt nie miał pojęcia o tym, że WordPress będzie się też sprawdzać w roli LMS…), natomiast w 2016 roku przesiadłam się na platformę WordPress + LearnDash. Była to jedna z ważniejszych decyzji, ponieważ dzięki niej, nie tylko udostępniam swoje materiały edukacyjne (w ramach Akademii Uczymy Online), ale też angażuję się w rozwój motywów i pluginów współpracujących z LMS LearnDash. Taka kombinacja sprawia, że jak mam dość siedzenia nad kursami online, mogę przełączyć się w tryb developera i na odwrót.

Obecnie rozwijam Akademię Uczymy Online

… aby ułatwić dostęp do wszystkich moich materiałów edukacyjnych. Jest to 2-miesięczny, kompleksowy program budowania biznesu kursów online. W ramach tego programu dostępny jest także mój kurs LearnDash dla wersji 4.5.

W swoim newsletterze poruszam kwestie budowy platform internetowych i tworzenia multimedialnych materiałów edukacyjnych, natomiast o moich różnych poczynaniach informuję (niezbyt regularnie…) na Facebook’u UczymyOnline.

Rynek kursów online nieustannie ewoluuje i będzie wzrastał jeszcze wiele lat. Zdaję sobie sprawę, że to co dzisiaj działa i ma się świetnie, za 2 lata może nie mieć racji bytu. Koncentrując się wyłącznie na jednym rozwiązaniu, nie możemy oczekiwać, że nasza platforma będzie sama ewoluować. Dlatego ciągle jestem na etapie poszukiwań nowych technologii do przetestowania, o czym staram się regularnie informować na swoim blogu.

Decydując się na własną platformę kursów online musisz być otwarty na zmiany, gdyż jak mawiał A. Einstein: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”…2

Kontakt

E-MAIL: kontakt (at) uczymyonline.pl – najszybsza i najskuteczniejsza forma kontaktu ze mną. Zwykle odpowiedź uzyskasz na następny dzień roboczy. W wyjątkowych sytuacjach, gdy prowadzę liczne projekty, ten czas może się wydłużyć do 7 dni roboczych.

Nie odczytuję wiadomości na Facebooku, gdyż rzadko korzystam z SM i nie jest to aplikacja pozwalająca na uporządkowaną pracę zespołową i segregowanie poczty. 

Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu kontaktu i/lub przesłania oferty. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (”RODO”). Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.
Scroll to Top