Co dalej z kursami online? – Zbuduj własną platformę kursów online

Co dalej z kursami online?

Ostatnie miesiące były mocno pracowite i chociaż w tym czasie nie udało mi się zrealizować wszystkich zadań z mojej checklisty – to generalnie jestem zadowolona.

Co udało mi się zrealizować?

 1. Metamorfoza platformy, która zajęła kilka miesięcy, odsunęła w czasie pracę nad kursami. Potem testy, testy i jeszcze raz testy… teraz dopiero mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że dobrałam taki zestaw modułów, który pozwala na pełną automatyzację procesu kształcenia oraz wygodną obsługę studentów. Najważniejsze jednak jest to, że mogę w sposób bardziej czytelny dla kursanta ustawić program kursu oraz poszczególne jego lekcje.
 2. System do prowadzenia webinarów – zintegrowany z platformą na własnym serwerze. To narzędzie pomaga mi prowadzić warsztaty techniczne, powiązane z danym kursem. Nie muszę też pamiętać o nagrywaniu sesji bo wszystko dzieje się automatycznie. Bosko!
 3. Nowy newsletter, w którym dzielę się z użytkownikami moimi doświadczeniami oraz rozwiązaniami z których korzystam. Jeśli chcesz wiedzieć jak i na czym pracuję – zapisz się w formularzu po prawej stronie.
 4. Dodatkowo strona na Facebooku, świeżo założony profil na Twitterze oraz kanał Youtube  – tu jeszcze brakuje treści, ale sukcesywnie będą się one pojawiać.

Harmonogram kursów

Są wakacje, ale nie zwalniam tempa. Planuję rozbudowę moich trzech głównych kursów w następującej kolejności:

meetWordPress – kurs WordPress pod platformę LMS

Od niego tak naprawdę wszystko się zaczyna. Jest to kurs uzupełniający do kursów budowania platformy edukacyjnej na WordPress. Kurs rusza 1 grudnia 2016r. Generalnie ten kurs jest dla osób, które:

 • nie mają pojęcia o WordPress, ale marzą o tym żeby zbudować i później zarządzać własną platformą kursów online,
 • poruszają się w miarę sprawnie  w tym systemie i pragną jeszcze bardziej zoptymalizować oraz zabezpieczyć własne strony,
 • nie mają zamiaru budować komercyjnych projektów – to nie jest kurs kodowania motywów.

eduLearnDash – Zbuduj własną platformę sprzedaży kursów i szkoleń z CMS WordPress i LMS LearnDash

Kurs rusza 1 marca 2017r. Aby podejść do tego kursu powinieneś mieć już jakieś doświadczenie w pracy z WordPressem. Jeśli takiego nie masz – proponuję zapoznać się z kursem meetWordPress – kurs WordPress od A do Z – online. Kurs jest dla osób, które:

 • tworzą swoje własne kursy, szkolenia i pragną mieć własną platformę edukacyjną, na której będą je udostępniać,
 • chcą mieć zautomatyzowany system sprzedaży kursów online,
 • pragną samodzielnie zarządzać własną platformą
 • chcą mieć możliwość rozwijania platformy

eduEKSPERTOnline – jak zacząć uczyć online (multimedia i narzędzia internetowe w edukacji)

Trzeci kurs jest niejako uzupełnieniem dwóch pozostałych, ale jest dość rozbudowany gdyż porusza zagadnienia tworzenia materiałów edukacyjnych w różnej postaci. Kurs rusza 1 czerwca 2017r.  Jest to idealny kurs dla osób, które:

 • nigdy nie tworzyły własnych materiałów edukacyjnych i chciałyby się zapoznać z warsztatem pracy instruktora kursów online,
 • tworzą własne treści edukacyjne i potrzebują sprawdzonych narzędzi do tego, żeby tworzyć materiały w lepszej jakości i w czasie szybszym niż dotychczas,
 • pragną tworzyć kursy, szkolenia, prezentacje, które będzie można umieszczać na swoich stronach, blogach, platformach edukacyjnych,
 • pragną przełamać opór przed nagrywaniem własnych kursów i podcastów 🙂

Liczba miejsc jest ograniczona

Terminy tych kursów są nieprzekraczalne, więc jeśli jesteś zainteresowany/a – zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu 🙂 Zachęcam też do zapisu na listę oczekujących. Na każdej stronie kursu jest zakładka z możliwością wcześniejszego zapisu. Ze względu na formę prowadzenia kursu – dla każdego kursu przewidziane są webinary, na których udzielam indywidualnego wsparcia – liczba miejsc jest ograniczona. Jako osoba zapisana wcześniej na listę oczekujących będziesz mieć możliwość dostania się do grupy studentów poza oficjalnym kanałem zapisów. Oczywiście zapisy na listę oczekujących do niczego nie zobowiązują. Może Ci nie odpowiadać sposób w jaki prowadzę lekcje lub cokolwiek innego, np. cena 🙂 – naturalnie nie musisz podejmować żadnej akcji.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – napisz mi w poniższym komentarzu lub po prostu zapytaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top