Akademia Uczymy Online - po co i dla kogo?
Aktualności
2024-02-15 / LearnDash

LearnDash w wersji 4.11.0

Świeżutka paczka z LMS LearnDash jest już od wczoraj dostępna i można "zaktualizować się" do wersji 4.11.0. W nowym wydaniu mamy dodaną opcję ustawienia strony, na którą użytkownik zostanie przekierowany po ukończeniu kursu. W skrócie: jest to pewnego rodzaju strona...
Czytaj więcej
2024-01-25 / TutorLMS

Co oferuje nam TutorLMS w wersji 2.6.0?

Oprócz standardowych poprawek i aktualizacji silnika wtyczki (m.in. wsparcie PHP w wersji 8.1 i 8.2 oraz ostatniej wersji bazy danych WooCommerce), Tutor LMS w wersji 2.6.0 przynosi nam jeszcze kilka nowości: dodano wsparcie dla zarządzania kursami po REST API (Pro),...
Czytaj więcej
2023-11-16 / BuddyBoss, LearnDash

Nowości w BuddyBoss i LearnDash

Z ostatnią aktualizacją do BuddyBoss (2.4.70) otrzymujemy kolejną funkcjonalność, a mianowicie przekierowanie po zalogowaniu i wylogowaniu ze strony. Oznacza to, że możesz ustawić osobne strony, na które będzie trafiał użytkownik w zależności od wykonanej czynności: zalogowania i wylogowania. Co więcej,...
Czytaj więcej
1 2 3 7
Akademia Uczymy Online – po co i dla kogo?

Akademia Uczymy Online – po co i dla kogo?

Przeszło dwa lata pracy w branży kursów online (w sumie 20 w IT…) przyniosło mi owoce w postaci 30GB danych (kilkaset filmów, kilkadziesiąt skryptów, miliony – przesadziłam 🙂 – instrukcji PDF, grafik, szablonów, prezentacji, arkuszy itp.). Lata pracy i testów. Pewnie część trafi do kosza, bo ta branża wymaga ciągłej aktualizacji 🙂 Sporo jednak zostanie, a przecież dojdą nowe rzeczy. Większość osób tworzących kursy online głowi się nad tym, jak skutecznie przefiltrować wiedzę, aby do kursu trafiło to, co najważniejsze. Wbrew pozorom jest to prostu bardzo trudne zadanie. Nie da się zbudować uniwersalnego kursu, ponieważ indywidualne potrzeby osób (np. budujących platformy kursów online) są tak różne, że należałoby stworzyć swoisty kombajn napakowany wiedzą. A nie o to w tym wszystkim chodzi.

Pierwszy kurs, który tworzyłam parę lat temu, również był w pewien sposób kombajnem. W moim odczuciu wręcz przeładowany wiedzą, aczkolwiek padały pytania o zagadnienia nie poruszane w kursie. Postanowiłam, że kolejny będzie okrojony, ale tu również takie podejście nie zdało do końca egzaminu. Do kursów dołączają osoby o różnym stopniu znajomości technologii. Dla przykładu: w jednym kursie tłumaczę, w jaki sposób zintegrować komunikację mailową z zewnętrznym systemem, ale nie tłumaczę od podstaw poruszania się w systemie mailingowym, gdyż to temat wykraczający poza tematykę kursu. Tak samo nie tłumaczę podstaw obsługi systemu CMS, przy konfigurowaniu modułu LMS. Gdybym przypięła do kursu wszystkie poboczne tematy, z 20 lekcji zrobiłoby się nagle 90, a tego nikt nie byłby w stanie przebrnąć. Długo myślałam nad tym jak pogodzić problemy osób mniej i bardziej zaawansowanych. W końcu zdecydowałam się na uruchomienie Akademii Uczymy Online.

Akademia Uczymy Online

Akademia Uczymy Online będzie platformą z dostępem do wszystkich moich treści, gdzie osoby mniej lub bardziej zaawansowane technicznie otrzymają treści odpowiednie dla siebie. W odróżnieniu od innych tego typu miejsc w sieci, w Akademii Uczymy Online będziemy się skupiać niemalże w 100% na techniczno-praktycznej stronie prowadzenia biznesu kursów online. Budowania platformy kursów online i w ogóle biznesu kursów online nie można zaliczyć do tematów czysto teoretycznych, dlatego w akademii znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia biznesu online od strony technicznej. Większość zasobów będą stanowić materiały, których nie znajdziesz w sieci: case study i konkretne rozwiązania dla indywidualnych potrzeb klienta, praktyczne instrukcje i zadania, wykorzystanie różnych narzędzi do budowania platformy kursów online, wgląd do platform demonstracyjnych wykorzystujących różne LMS’y. Również moje autorskie pomysły wykonania niektórych integracji, których nie dało się rozwiązać istniejącymi narzędziami. Trochę się tego nazbierało, więc mam czym się dzielić.

Akademia Uczymy Online - moduły
Akademia Uczymy Online

Osoba przystępująca do Akademii Uczymy Online będzie miała dostęp do materiału edukacyjnego, podzielonego na 8 tzw. ‘kursomodułów’. Moduły ułożone są w określonej kolejności, pozwalającej na systematyczne i stopniowe budowanie platformy kursów online. Każdy moduł to 4-5 lekcji podzielonych na szczegółowe zagadnienia, w których znajdują się instrukcje wideo, dokumentacja, skrypty oraz wszelkie pliki niezbędne do danego wdrożenia.

Moduły Akademii:

(1) Technologia w biznesie kursów online

Z jakimi kosztami, narzędziami, technologiami będziesz mieć do czynienia w trakcie projektowania własnej platformy kursów online. W tej sekcji będziesz pracować nad stworzeniem własnego planu prowadzenia biznesu kursów online, oszacujesz koszty, dobierzesz właściwą technologię.

(2) Domeny, serwery i CMS

W tym module przygotowujemy fundamenty pod budowę platformy kursów online. Rejestracja domeny, konfigurowanie serwera, zabezpieczeń, podpinanie certyfikatów SSL, instalacja CMS.

(3) Tworzenie kursów online

Zanim przejdziesz do konfigurowania platformy kursów online, warto wcześniej przygotować własny materiał edukacyjny. W tym module poznasz narzędzia do tworzenia kursów online w różnych formatach (wideo, audio, pdf, prezentacja), dowiesz się w jaki sposób osadzać materiały na platformie, poznasz podstawowe mechanizmy zabezpieczeń treści e-learningowych.

(4) Platformy kursów online (LMS)

Na tym etapie będziesz mieć możliwość wybrania właściwego modułu LMS pod swoją platformę. Otrzymasz dostęp do platformy demonstracyjnej LearnDash, gdzie będziesz mieć możliwość sprawdzenia, czy dane rozwiązanie pasuje do Twojej wizji.

(5) Sprzedaż produktów cyfrowych

Kiedy Twój materiał będzie już osadzony na platformie z LMS, możesz przystąpić do konfigurowania sprzedaży. Mam tutaj na myśli podpinanie bramek płatności, narzędzi do fakturowania, budowania stron sprzedażowych oraz konfigurowanie platformy pod kątem sprzedaży produktów cyfrowych w modelu abonamentowym.

(6) Platformy do webinarów i konsultacji

Sprzedaż kursów online często wiąże się z prowadzeniem webinarów, live’ów i różnego rodzaju aktywności na żywo, wspomagających sprzedaż. Platformy do webinarów świetnie nadają się też prowadzenia konsultacji 1 na 1 lub w niewielkiej grupie kursantów. W tym module poznasz różne narzędzia do prowadzenia takich aktywności oraz sposoby ich integracji na własnej platformie.

(7) Systemy mailingowe

Utrzymywanie stałej komunikacji mailowej z kursantami jest również istotnym elementem prowadzenia biznesu kursów online. Integracja z systemem mailingowym pozwoli Ci na zautomatyzowanie powiadomień o nowych lekcjach i materiałach w kursie, czy nawet sprzedawać kursy e-mail. W tym module poznasz narzędzia, dzięki którym zbudujesz automat do komunikacji z kursantami i utrzymasz ich odpowiedni poziom motywacji do nauki.

(8) Bezpieczeństwo platformy LMS

Ostatni i jeden z ważniejszych etapów budowania platformy kursów online, dotyczy kwestii zabezpieczeń i aktualizowania platformy. Jeśli nie masz osoby/zespołu, który będzie się opiekować serwisem, będziesz musiał samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo swojej platformy.

Dla kogo?

  • Dla osób poważnie myślących o zbudowaniu własnej platformy kursów online.
  • Dla osób cierpliwych i zdeterminowanych – to nie jest program “zbuduj biznes w 3 dni”. Osoba zaczynająca od zera, nieradząca sobie dość dobrze z kwestiami technicznymi, powinna poświęcić 3-4 miesiące czasu na zgłębienie tematu.
  • Dla osób świadomych ponoszenia kosztów zbudowania i utrzymania platformy.
  • Dla osób, które nie boją się wyzwań, są gotowe na pokonywanie przeszkód i mają jasno wyznaczony cel.

Po co?

  • Akademia rozwiązuje problem z dostępem do tzw. tematów ‘okołokursowych’. Jeden potrzebuje danej funkcjonalności, a ktoś inny jeszcze zupełnie czegoś innego. Nie da się włożyć wszystkiego do jednego kursu, żeby jednocześnie nie przeładować go treścią.
  • Kursant ma wszystko pod ręką, cały materiał edukacyjny znajduje się w jednym miejscu
  • Platforma będzie udostępniać 2 tryby przerabiania materiałów:
    • all together – pracujesz w dowolnym tempie, otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów w dniu zakupu na rok lub na zawsze (w zależności od wybranego pakietu),
    • bit by bit – materiał stopniowo uwalniany, możesz w dowolnym momencie zrezygnować z subskrypcji.

Jeśli na wakacjach zamierzasz wystartować z kursami na własnej platformie, to trafiłeś w idealny moment, ponieważ Akademia rusza z końcem roku szkolnego. Podczas gdy inni będą się wylegiwać na plaży, Ty będziesz mieć już plan, wizję i szkielet swojej platformy, a być może zaczniesz już sprzedawać własne kursy 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Scroll to Top